Czasem zdarzają się sytuacje, że niczego nieświadomi tracimy pracę. W takim wypadku musimy sami zadbać o znalezienie nowej i jeśli wcześniejsza praca trwała dość długo, to pewnie nie wiemy od czego powinniśmy zacząć. Najważniejsze to skupić się na głównym celu – znalezieniu pracy. Aby to osiągnąć dobrze jest zadbać o własną samoorganizację i samodyscyplinę. Zmiana pracy jest trudnym wyzwaniem zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej rodziny. Bez względu na fakt czy jesteś obecnie bezrobotny, czy może jednak masz jeszcze pracę i chcesz ją zmienić, nadszedł czas aby wprowadzić pewne zmiany, a poniższe wskazówki z pewnością Ci pomogą nabrać tempa w poszukiwaniu nowego zatrudnienia.

Zmiana pracy - stać Cię na to - 2

Szukając nowe pracy, zacznij od rozmowy ze znajomymi

Zmiana pracy – sprostaj wyzwaniu

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

  1. Rozmawiaj ze swoimi znajomymi, byłymi kolegami i poprzednimi szefami. W wielu firmach praktykuje się zapraszanie na rozmowy kwalifikacyjne osób z polecenia. Dlatego zadbaj o kontakty z innymi. Wypisz na kartce wszystkie osoby, które znasz i skontaktuj się z nimi. Zapytaj, czy mają jakieś informacje o rekrutacji u siebie w firmie albo czy znają kogoś, kto może takie informacje posiadać.
  2. Zrób listę 10 największych spółek. Usiąść i zdecyduj, jaki rodzaj pracy szukasz. Następnie sporządź listę firm, w których chcesz pracować.
  3. Subskrybuj alerty e-mail lub kanały RSS. Chociaż możliwości zatrudnienia mogą przyjść za pośrednictwem sieci osobistej, niektórzy ludzie mogą znaleźć pracę za pośrednictwem giełd pracy lub stron z ogłoszeniami o pracę. Śledź na bieżąco nowe ogłoszenia, kanały RSS, powiadomienia e-mail.
  4. Sprawdź swoje profile online na portalach społecznościowych. Aktualizuj wszystkie Profile w serwisach społecznościowych. Aktualizacja profili GlodenLine, Linkedin i Facebook pokazuje ludzi w sieci, dzięki czemu potencjalni pracodawcy mogą Cię łatwiej znaleźć.
  5. Rozwijaj kontakty w swojej dziedzinie. Jest to bardzo przydatne do budowania relacji. Nawet jeśli ogłoszenie pracy w firmie, w której chcesz pracować nie do końca dotyczy Ciebie, to i tak próbuj. Najważniejsze, aby pokazać, że jesteś otwarty na kontakt o nowych możliwościach.
  6. Bądź zorganizowany. Chaotyczne poszukiwania pracy powodują, że szukanie pracy staje się trudniejsze i bardziej frustrujące niż to konieczne. Twórz zapiski z każdego ogłoszenia, daty, kontakty i postępy. Nie możesz być zaskoczony, kiedy potencjalny pracodawca do Ciebie zadzwoni, ponieważ jeśli pojawi się wniosek o wywiadzie, firma będzie oczekiwać, że wiesz na jakie stanowisko się ubiegasz, gdy odbierasz telefon.
Shares
Share This