Klasyczne CV

Klasyczne CV - Dokumenty i okulary - Wzory CV

Czy naprawdę klasyczne CV działa?

Klasyczne CV to w Polsce nadal najpopularniejszy rodzaj CV. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest ono uniwersalne, może go wykorzystać zarówno kobieta, jak i mężczyzna, a dodatkowo jest stosunkowo proste do stworzenia. Sprawdza się idealnie na stanowiska, gdzie kreatywność nie jest najważniejsza. W takim przypadku potencjalni pracodawcy po prostu wolą otrzymywać klasyczne CV, z którego strukturą są obeznani i łatwo mogą wybrać odpowiedniego kandydata lub kandydatkę na poszukiwane stanowisko pracy. Natomiast jeśli ubiegasz się o pracę na stanowiskach z zakresu marketingu, reklamy, IT, czy innych branż w których kreatywność i umiejętność wyróżnienia się są kluczem do sukcesu skorzystaj z naszych kreatywnych CV.

Należy również pamiętać o tym, aby CV oprócz odpowiedniego wygląd zawierało najważniejsze dla rekrutera treści. Warto pamiętać o tym, aby CV miało jedną stronę. Często o tym się zapomina, natomiast dla osób zajmujących się rekrutacją najważniejsze są skondensowane informacje. Rekruterzy nie mają czasu, aby czytać 3 stronicowe CV, jeśli mają kilkadziesiąt, czy kilkaset takich podań. W uzasadnionych przypadkach można stworzyć 2 stronicowe CV (głównie, gdy mamy naprawdę obszerne doświadczenie zawodowe ukierunkowane na dane stanowisko pracy). Oprócz tego pamiętajmy o odpowiednim zdjęciu, które przedstawia nas w dobrym świetle. Niektórzy to lekceważą i w CV umieszczają zdjęcia robione z „rąsi”, czy wycięte z jakiegoś zdjęcia grupowego lub z zdjęcia z inną osobą. Tego typu błędy są od razu wyłapywane, a Twoje CV jest na starcie skreślone i ląduje w koszu.

Jeśli jeszcze nie wiesz co dokładnie powinno być zawarte w Twoim CV, to zachęcam Cię do przeczytania wpisu na naszym blogu „Co należy zawrzeć w CV?”, w którym przedstawiamy najważniejsze elementy dobrego CV. Oprócz tego na blogu znajdziesz też wiele interesujących artykułów w sekcji Poradnik kariery, które dadzą Ci wiedzę niezbędną do znalezienia wymarzonej pracy.

Poniżej znajdziesz klasyczne CV z naszej oferty szablonów CV gotowych do wypełnienia.