Targi pracy – z pewnością o nich słyszałeś, ale czy miałeś okazję wziąć w nich udział? Choć stanowią one jedną z bardziej skutecznych dróg poszukiwania pracy, wciąż wiele osób nie docenia ich potencjału. Tymczasem targi pracy, które są organizowane cyklicznie w wielu miastach w Polsce, gromadzą pracodawców z różnych branż, doradców zawodowych oraz szkoleniowców, dzięki którym Twoja kariera zawodowa może nabrać tempa. Przeczytaj, w jaki sposób pomogą Ci targi pracy!

Poznasz wielu pracodawców w jednym miejscu

Targi pracy dedykowane są zwykle studentom, absolwentom, bezrobotnym, a także osobom, które myślą nad zmianą dotychczasowej pracy. Ta ogromna grupa potencjalnych kandydatów do pracy, przyciąga rekruterów niewielkich lokalnych firm, jak i międzynarodowych korporacji. Zarówno dla nich, jak i dla Ciebie jest to doskonała okazja na nawiązanie kontaktu, który może przerodzić się w pracę marzeń.

Zostawisz swoje CV rekruterom

Bez względu na to, czy bierzesz udział w ogólnokrajowych targach pracy, czy też targach tematycznych – zabierz na nie swoje CV. W trakcie spotkania będziesz miał okazję, by pozostawić je na stoisku interesującej Cię firmy. Większość wystawców prowadzi rekrutację, więc natychmiastowy dostęp do Twojej aplikacji będzie przemawiać na Twoją korzyść. Być może właśnie w ten sposób otrzymasz zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną już w trakcie targów.

Targi pracy – co możesz dzięki nim zyskać? - 2

W trakcie targów pracy możesz poznać swojego potencjalnego pracodawcę. Skorzystaj z tej szansy!

Znajdziesz interesujące oferty

Biorąc udział w targach pracy, będziesz miał niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy. Wiele z nich prezentowanych jest wyłącznie w trakcie targów, co umożliwia pracodawców dotarcie do interesującej ich grupy docelowej. Oprócz tego, wystawcy promują w czasie targów organizowane w swoich firmach programy praktyk lub staży. Być może dzięki nim na dobre rozpocznie się Twoja kariera zawodowa w branży.

Poznasz wymagania pracodawców

Na targach pracy będziesz mieć okazję, by przeprowadzić rozmowę z wystawcami. W ten sposób zyskasz cenną wiedzę wymaganiach, stawianych przed kandydatami na stanowiska w Twojej branży. Znając oczekiwania potencjalnych pracodawców, możesz przygotować wartościowe CV i list motywacyjny, będące odpowiedzią na ich potrzeby. Z drugiej strony, uczestnictwo w targach pracy pomoże Ci ustalić, nad którymi kompetencjami powinieneś jeszcze popracować, by zwiększyć swoją wartość na rynku pracy.

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

Skorzystasz z porady zawodowej

Na większości targów pracy można spotkać także doradców zawodowych. Ich zadaniem jest wspieranie osób poszukujących zatrudnienia w określeniu własnych predyspozycji i kierunku rozwoju zawodowego. Bezpłatna pomoc doradców wykorzystasz w trakcie szukania wymarzonej pracy, odpowiadającej Twojej wiedzy, kwalifikacjom i doświadczeniu.

Weźmiesz udział w warsztatach

W trakcie targów pracy nie brakuje również praktycznych zajęć w formie warsztatów. Najczęściej odnoszą się one do zagadnień związanych z przygotowaniem kandydata do rozmowy kwalifikacyjnej i umiejętnej autoprezentacji przed potencjalnym pracodawcą. Takie szkolenia prowadzą zwykle profesjonaliści z doświadczeniem w rekrutacji dla firm. Możesz mieć więc pewność, że posiadają oni rzetelną wiedzę. Uwaga – liczba miejsc na wykłady może być ograniczona, więc pamiętaj, by zapisać się lun pojawić się na nich odpowiednio wcześniej.

Shares
Share This