Pytanie o to gdzie szukać pracy nurtuje większość bezrobotnych lub planujących zmienić pracę osób. Nie wystarczy bowiem przygotować atrakcyjne z puntu widzenia pracodawcy dokumenty aplikacyjne – CV i list motywacyjny, ale trzeba też wiedzieć, gdzie znaleźć wartościowe oferty, na które z chęcią odpowiemy. Przedstawiamy najlepsze miejsca na poszukiwanie pracy marzeń!

Urząd Pracy

Jednym w podstawowych sposobów na znalezienie pracy przez osobę bezrobotną jest zapisanie się do jednego z powiatowych urzędów pracy, który funkcjonują w całej Polsce. Pośredniczą one w nieodpłatnym znalezieniu odpowiedniej posady, przedstawiając zainteresowanym aktualne oferty pracy, dostarczając informacje o sytuacji na lokalnym rynku oraz przekazując wiedzę na temat praw i obowiązków osób niezatrudnionych. Urzędy pracy wspierają też pracodawców w zatrudnieniu pracowników, inicjując ich kontakt z potencjalnymi kandydatami.

Serwisy społecznościowe

W dobie powszechnego dostępu do internetu, większość osób poszukiwania pracy zaczyna właśnie w sieci. Popularnym miejscem są serwisy społecznościowe, poświęcone zagadnieniom poświęcone szukaniu pracy i pracowników. Najlepszym przykładem jest serwis LinkedIn, w którym warto zarejestrować się, by nawiązywać nowe kontakty biznesowe lub nawet „dać się znaleźć” specjaliście od rekrutacji.

Gdzie szukać pracy, by znaleźć wymarzoną posadę? - 2

Twój profil na LinkedIn lub Goldenline może być źródłem cennej wiedzy dla pracodawcy.

Gazety

Tradycyjna gazeta papierowa mimo wciąż dla wielu osób stanowi cenne źródło na temat miejsc pracy. Znajdujące się zwykle na ostatnich stronach ogłoszenia, choć często mało precyzyjne, mogą okazać się właśnie tym, czego szukamy. Regularne przeglądanie gazet nie jest też czasochłonne – wystarczy po święcić na nie zaledwie kilka minut dziennie.

Strony www firm

Dobrym pomysłem na znalezienie pracy jest przeglądanie stron internetowych firm, działających w branży, w której jesteśmy specjalistami. Wiele z przedsiębiorstw zamieszcza na nich informacje o aktualnym naborze pracowników na konkretne stanowiska, co pozwala na na bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą, wysłanie do niego CV i spróbowanie swoich sił w procesie rekrutacji.

Portale ogłoszeniowe

Obecnie najpopularniejszą metodę szukania pracy stanowią liczne portale z ogłoszeniami o pracę. Na dziesiątkach tego rodzaju stron, znaleźć można wiele ofert pracy na każde niemal stanowisko. Przeszukiwanie ofert ułatwia staranne pogrupowanie ich w kategorie. Sporym udogodnieniem dla poszukujących pracy jest też możliwość otrzymywania powiadomień o nowych ogłoszeniach.

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

Pokaż się w środowisku

Aby znaleźć pracę, warto się najpierw pokazać. Gdzie? Najlepiej na forach branżowych, listach dyskusyjnych czy stronach www organizacji, powiązanych z branżą, w której poszukujemy pracy. Im wcześniej zaprezentujemy na nich swoją sylwetkę i zbudujemy krąg znajomych, tym większe szanse, że dzięki nabytym kontaktom znajdziemy wymarzoną pracę.

Zamieszczaj ogłoszenia

Aktywne poszukiwanie pracy powinno sprowadzać się nie tylko do przeglądania ogłoszeń publikowanych przez pracodawców. Aby znaleźć wymarzoną posadę warto wyjść z inicjatywą, zamieszczając własną ofertę w internecie. Krótkie ogłoszenie na jednym z portali to dobry sposób na dotarcie do rekruterów, który często szukają w ten sposób odpowiednich kandydatów.

Shares
Share This