„Dziękujemy za rozmowę. O wynikach rekrutacji poinformujemy Pana/Panią w następny poniedziałek”. Tymczasem przyszedł poniedziałek, a telefon milczy. Tydzień zbliża się ku końcowi – dalej to samo. Tydzień później tracisz nadzieję, że ktokolwiek się z Tobą skontaktuje. Znasz ten scenariusz? Pewnie tak, podobnie jak tysiące innych kandydatów, zastanawiających się nad tym, dlaczego nie otrzymali odpowiedzi od rekrutera. Podpowiadamy, dlaczego tak się dzieje!

Rekrutacja się przeciągnęła

Proces rekrutacyjny zabiera zwykle sporo czasu. Niekiedy zdarza się, że więcej niż wstępnie zakładał rekruter, obiecujący Ci kontakt w następny poniedziałek. Oczywiście jego milczenie nie jest zupełnie w porządku, jednak być może nie warto z tego powodu dyskwalifikować całej firmy. Jeśli jesteś zadowolony z wyników rozmowy, okaż jeszcze nieco cierpliwości. Być może pokonałeś większą liczbą kandydatów niż mogłoby Ci się wydawać.

Rekruter nie dzwoni? Wiemy dlaczego! - 2

Niektóre procesy rekrutacyjne potrafią trwać tygodniami, a nawet miesiącami.

Nie spełniasz wszystkich kryteriów

Pamiętaj, że za treść ogłoszenia o pracę odpowiadają zwykle rekruterzy. Nie zawsze są oni w stanie wymienić w nim wszystkie kryteria, na podstawie których pracodawca wyłoni idealnego kandydata. Być może mimo świetnych kwalifikacji i doświadczenia, nie posiadasz potrzebnych cech osobowości do podjęcia pracy na danym stanowisku.

Nie wybrano żadnego kandydata

Jak pokazują badania, zaledwie 2/3 procesów rekrutacji kończy się zatrudnieniem jakiegokolwiek pracownika. Może to wynikać z wielu powodów. Na przykład – firma nie znalazła odpowiedniego kandydata i przerwa dalszą rekrutację. Być może sytuacja finansowa w firmie wpłynęła na zmianę planów.

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

Byli lepsi

Wydaje Ci się, że doskonale wypadłeś na rozmowie i pracę masz już w kieszeni? Zbytnia pewność siebie może być niekiedy zgubna. Są spore szanse, że po prostu byli lepsi od Ciebie. Nie poddawaj się jednak i próbuj dalej.

Co możesz zrobić?

Skontaktuj się z firmą – najlepiej bezpośrednio z osobą, która przeprowadzała z Tobą rozmowę kwalifikacją.

Przeczytaj ponownie ogłoszenie – przeanalizuj, dlaczego Twoja kandydatura mogła zostać odrzucona.

Sprawdź swoje CV – być może wymaga ono kilku zmian? Odświeżona szata graficzna i zaktualizowane treści z pewnością pomogą Ci w zdobyciu wymarzonej pracy.

Shares
Share This