Nie jest niczym dziwnym, że aby zdobyć pracę, musisz posiadać profesjonalne CV, które wyróżni się wśród innych. W dzisiejszym konkurencyjnym rynku funkcjonuje prosta zasada: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Dlatego Twoje CV jest swego rodzaju wizytówką i przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej. Osoba prowadząca rekrutację nie zna Cię i nie wie co chcesz zaoferować firmie, a jeżeli Twoje CV nie będzie „apetyczne” to zapewne nigdy się nie dowie.

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

Profesjonalne CV – pamiętaj o każdym detalu

Jeśli uważasz się za świetnego kandydata, to zastanów się przez chwilę, czy Twoje CV odzwierciedla to kim jesteś i co sobą reprezentujesz. Szkoda czasu na przesyłanie szarych, nieczytelnych i niezrozumiałych dokumentów. Zdecydowanie lepiej jest poświęcić trochę czasu na dopracowanie swojego CV, aby stało się ono bardziej profesjonalne i zdobyło dla Ciebie nowe możliwości na rynku pracy. CV powinno być jasne, czytelne, zrozumiałe i estetyczne. Większość osób popełnia podstawowy błąd umieszczając zbyt dużo szczegółów lub informacji nie na temat. Ważne jest, aby umieszczać w Curuculim Vitae tylko te informacje, które są niezbędne z punktu widzenia danego stanowiska. Jeśli w CV będzie zbyt dużo niepotrzebnych informacji, to osoba zajmująca się rekrutacją szybko odrzuci Twoją kandydaturę. Wyobraź sobie, że potencjalny rekruter poświęca średnio 30 sekund na każdą zgłoszoną aplikację, których przesłanych może być 200, 300, 1000 i więcej. Dlatego tak ważne jest te pierwsze wrażenie, podczas którego musisz umieć przykuć uwagę a zarazem zadbać aby wszystko było „ w tonie”. Jeśli chcesz zdobyć dobrą posadę, to musisz jasno, zwięźle i w interesujący sposób przedstawić swoją osobę w CV. To z kolei zaowocuje zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

Jeśli masz problem z napisaniem CV lub nie masz pomysłu jak swoje doświadczenie ubrać w atrakcyjny wygląd, warto na początku zainwestować we wzory CV. Połączenie estetycznego i stylowego CV wraz z odpowiednio napisanym listem motywacyjnym daje Ci ogromne możliwości, aby zdobyć dodatkowe punkty w oczach rekrutera.

Chcesz wygrać ten wyścig? Zastanów się teraz jak prezentują się Twoje dokumenty aplikacyjne i czy nie warto czegoś zmienić na lepsze?

Shares
Share This