Poszukiwanie pracy wg różnych badań może trwać nawet do 10 miesięcy. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, a poczucie bezsilności, załamania i zniechęcenia odrzuć na bok. Ważne jest, aby nie tracić wiary we własne siły, zdolności i pamiętaj o pozytywnym, codziennym nastawieniu. Wiem, że to nie jest takie proste, ale Twój upór i wiara w dłuższej perspektywie zostanie nagrodzona.

Poszukiwanie pracy – kilka cennych rad

1. Stwórz profesjonalne CV. Fundamentalna zasada to dobrze się przedstawić. Każde CV i list motywacyjny muszą zostać dostosowane pod ofertę pracy o jaką się ubiegasz. Dlatego błędem jest wysyłanie tego samego CV na różne stanowiska. Postaw na jakość i daj z siebie wszystko. Zadbaj o to, aby w CV znalazło się potwierdzenie wymagań na dane stanowisko (np. odpowiednie uprawnienia, lata doświadczenia, czy znajomość oprogramowania).

Poszukiwanie pracy - rady dla znudzonych - 1

Poszukiwanie pracy zawsze zacznij od stworzenia solidnego CV

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

2.  Znajdź mentora. Mentor to osoba, która przeszła tą drogę, którą Ty chcesz przejść i osiągnęła sukces. Dobrze, jeśli dodatkowo taka osoba ma doświadczenie w HR. Może to być przyjaciel, brat, siostra, mama, sąsiad, znajomy, ktokolwiek. Oparcie w drugiej osobie i cenne rady dodające odwagi są na wagę złota. Oprócz tego mentor zadba o Twoją motywację.

3. Nie szukaj pracy 24h/dobę. Człowiek potrzebuje odpoczynku na regenerację. Dlatego zadbaj o przynajmniej 5-minutowe odpoczynki co godzinę czasu spędzonego na poszukiwaniu pracy. Pamiętaj o przerwach w poszukiwaniach pracy i zajmij się czymś innym. Spacer, film, kontakt z przyjacielem, przejażdzka rowerem pozwoli Ci otworzyć umysł i spojrzeć na swoją sytuację z perspektywy.

4. Znajdź inspirację w drugim człowieku. Zastanów się – ilu ludzi jest w takiej sytuacji jak Ty i ilu z nich znalazło wymarzoną pracę odnosząc sukces? Zainspiruj się historią, które możesz odnaleźć w Internecie, np. na grupach w portalach społecznościowych, czy forach dyskusyjnych. Możesz przecież nawiązać kontakt z tymi osobami i otrzymać istotne wskazówki. Ważne, aby szukać nowych możliwości i korzystać z doświadczenia innych.

5. Własny biznes. Praca to nie tylko zatrudnienie na etacie. Możesz przecież otworzyć własną firmę otrzymując dofinansowanie z Urzędu Pracy dla przedsiębiorczych osób bezrobotnych. W ten sposób samemu stworzysz sobie miejsce pracy i może się okazać, że będzie to właśnie idealne wyjście dla Ciebie.

Shares
Share This