Przed Tobą pierwszy dzień w nowej pracy? Martwisz się, czy zrobisz dobre wrażenie na współpracownikach i przełożonych? To naturalne! Nowa praca to zwykle mnóstwo nowości – nieznane dotąd otoczenie, ludzie, których widzisz po raz pierwszy w życiu i obowiązki, jakich być może dotąd nie pełniłeś. A przecież chcesz zrobić dobre wrażenie… Nie daj się zjeść stresowi, dzięki kilku prostym sposobom, które przygotują Cię do pierwszego dnia w nowej pracy!

Zadbaj o sen

Stres powoduje często, że mamy problemy ze snem. Tymczasem to, czy jesteśmy wypoczęci czy nie, na pewno nie umknie kolegom i szefowi z nowej pracy. Zmęczenie widać bowiem nie tylko na naszej twarzy, ale i w sposobie pracy. Jeśli karierę zaczniemy od ciągłego ziewania i powolnego wykonywania zadań, mamy spore szansę, że nie potrwa ona zbyt długo. Dzień przed rozpoczęciem nowej pracy, znajdź więc czas dla siebie – zrelaksuj się, spędź miło czas z bliskimi lub znajomymi, weź długą kąpiel. A przede wszystkim – połóż się wcześniej do łóżka. Dzięki temu kolejnego dnia będziesz maksymalnie wypoczęty i pełny energii. A jak wiadomo – zaangażowanie w wykonywanie obowiązków dobrze rokuje na przyszłość.

Zaplanuj punktualny dojazd

Spóźnienie się do biura pierwszego dnia nowej pracy może skutecznie przekreślić Twoje szanse na zrobienie pozytywnego wrażenia. Pamiętaj, masz tylko jedną szansę, by wypaść jak najlepiej przed całym zespołem i przełożonymi – wykorzystaj ją już pierwszego dnia. Punktualność to niezwykle ceniona cecha u każdego pracownika, dlatego zaplanuj przyjazd do nowego miejsca pracy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bez względu na to, czy planujesz dojazd komunikacją miejską czy własnym samochodem, miej na uwadze potencjalne korki lub problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Ewentualne opóźnienia wlicz w czas dotarcia do pracy.

Pierwszy dzień w nowej pracy - 2

Nie pozwól, by korki spowodowały Twoje spóźnienie w pierwszym dniu pracy.

Naszykuj odpowiednie ubrania

W wielu firmach obowiązuje konkretny dress code, z którym warto się zapoznać przed pierwszym dniem pracy. Dlatego już wieczorem naszykuj ubrania, które założysz pierwszego dnia pracy. Uchroni Cię to przed kompletowaniem stroju na ostatnią chwilę. Jeśli nie wiesz co założyć, podstaw na klasykę – wyprasowana koszula, eleganckie spodnie czy spódnica to sprawdzony sposób na pierwsze dobre wrażenie. Unikaj raczej prezentowania swojego indywidualnego stylu, krzykliwego makijażu czy zamiłowania do mocnych perfum.

Przygotuj krótką prezentację

Nic tak nie rozluźnia napięcia w pierwszy dzień pracy jak krótko przedstawione informacje o sobie. Daj się poznać swoim współpracownikom, mówiąc im kim jesteś, czym wcześniej się zajmowałeś i jaką rolę będziesz pełnić w zespole. Inicjatywa w tym przypadku stoi po Twojej stronie – zadbaj więc o nią już pierwszego dnia, a z pewnością szybciej staniesz się częścią drużyny. To ważne, bo jak wiadomo – dobre relacje z kolegami przekładają się na lepszą motywację do pracy, większą efektywność wykonywanych działań oraz przyjemniejszą atmosferę w firmie, do której złożyłeś CV.

Pytaj, pytaj, pytaj

Kto pyta, nie błądzi – to powiedzenie ma w sobie wiele racji zwłaszcza w odniesieniu do pierwszego dnia nowej pracy. Na początku będziesz mieć z całą pewnością mnóstwo wątpliwości związanych z obowiązkami, organizacją pracy czy działaniem firmowych sprzętów. Pytaj o nie od razu, dzięki czemu Twoja praca będzie maksymalnie efektywna i udowodnisz wszystkim, że zależy Ci na jak najlepszym wykonywaniu swoich zadań. Bieżące dopytywanie sprawi też, że nie będziesz przytłoczony nowościami, które czekają w nowej pracy i szybciej wdrożysz się w zasady funkcjonowania firmy.

Shares
Share This