Jak pokazują statystyki, blisko 80 % aktywnych zawodowo Polaków nie posiada aktualnego CV. Większość z nich, życiorys odświeża dopiero, kiedy naprawdę musi – zwykle wtedy, gdy niespodziewanie tracą pracę i szybko chcą znaleźć nową posadę. Proste z pozoru zaktualizowanie CV sprawia im często sporo problemów, których uniknąć można dzięki bieżącemu uzupełnianiu informacji związanych z doświadczeniem, kwalifikacjami czy umiejętnościami. Nie zaglądałeś do swojego życiorysu od kilku lat? Nie wiesz jak sprawić, by stał się atrakcyjny dla potencjalnego pracodawcy? Odśwież swoje CV na wiosnę w kilku prostych krokach!

Zorientuj się na rynku

Jeśli od dłuższego czasu pracujesz w jednej firmie, w konkretnej branży, bardzo możliwe, że znalezienie nowej pracy będzie dla Ciebie nie lada wyzwaniem. By ułatwić swoje zadanie aktualizacji CV zrób porządny research. Poszukaj w internecie informacji o tym, jakich kandydatów poszukują obecnie pracodawcy, jakie umiejętności są cenione na Twoim stanowisku oraz jak zmieniły się wymagania związane z kompetencjami zawodowymi w branży. Może się okazać, że Twoje dotychczasowe kwalifikacje nie pasują do wymagań obecnego rynku i przyda Ci się dodatkowy kurs, służący ich podwyższeniu. Swoją wartość jako kandydat o pracę buduj za pomocą starannie dobranych określeń – słów kluczy, które pojawiają się obecnie w ogłoszeniach – sformułowania, których nikt w branży nie używa od kilku dobrych lat mogą sprawić, że Twoje CV szybko wyląduje w koszu.

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

Uzupełnij cenne informacje

Odświeżenie CV polega w dużej mierze na jego uzupełnieniu. Zmiana pracy, awans zawodowy czy modyfikacja zakresu obowiązków to najlepsze z powodów, by nanieść poprawki na dokumenty aplikacyjne. Wielu pracowników nie aktualizuje swojego CV tylko dlatego, że od dłuższego czasu zajmują to samo stanowisko, na którym wykonują te same zadania. A przecież praca to ciągła nauka – warto zamieścić w życiorysie zdobyte ostatnio umiejętności lub osiągnięcia, którymi nie mogłeś dotychczas się pochwalić.

Zadbaj o stronę graficzną

Poprzednie CV stworzyłeś w prostym edytorze tekstów, nie przykładając uwagi do estetyki dokumentu? Współczesne standardy dotyczące tworzenia życiorysu mocno odbiegają od tego, jak dawniej przygotowywało się CV. Dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy zrobisz tylko wtedy, kiedy pokażesz mu, że jesteś na bieżąco także w kwestiach graficznych. Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z gotowego szablonu CV, opracowanego przy pomocy specjalistów od HR, który w prosty sposób edytujesz i dopasujesz do swojej kandydatury. W zależności od tego, na jakie stanowisko aplikujesz, masz do wyboru szablony CV utrzymane w klasycznym stylu, szablony dedykowane branży kreatywnej oraz modne szablony w formie infografik.

Pokaż, że jesteś w sieci

Nowoczesne CV to dokument, który pokazuje, że jesteś aktywny zawodowo także w sieci. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim, że korzystasz z mediów społecznościowych, takich jak LinkedIn czy Goldenline. Odnośniki do swojego profilu to dobry sposób na niestandardowe przedstawienie swojej osoby.

Odśwież swoje CV na wiosnę - 2

Masz konta na popularnych mediach społecznościowych poświęconych pracy? Podziel się nimi w swoim CV!

Pamiętaj – dbałość o detale w CV to dla potencjalnego pracodawcy sygnał, jakim pracownikiem jesteś. Błędy ortograficzne czy literówki nie będą Twoją najlepszą reklamą. Zanim wyślesz swoje CV na podany w ogłoszeniu e-mail, popraw wszystkie błędy.

Shares
Share This