Idealne CV to nie jest lista zakupów, w której rekruterzy skreślają niepotrzebne punkty. Potencjalni pracodawcy oczekują czegoś znacznie lepszego, czegoś, co przekona ich do Twojej kandydatury na dane stanowisko. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym zwiększysz swoją szansę na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.

Nie wysyłaj uniwersalnych CV

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

Uniwersalne wzory CV będą działały na Twoją korzyść, jeśli mądrze je wykorzystasz. W innym przypadku będą powodem Twojego niepowodzenia w szukaniu pracy. Każda oferta pracy jest inna, nawet jeśli dotyczy jednego stanowiska. Każdy pracodawca ma swoje wymagania i to właśnie sprostanie tym wymaganiom jest kluczem do sukcesu. Uniwersalne CV ma jedną zaletę – w ciągu godziny możesz takich CV wysłać setki, niestety idąc tą drogą dostaniesz mało zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Każda wysłana przez Ciebie aplikacja na dane stanowisko powinna być unikalna. Dostosuj swoje idealne CV do oferty pracodawcy, niech to, co w nim umieścisz jest jasną odpowiedzią na postawione przed kandydatem wymagania. Czym więcej Twoje idealne CV będzie spełniało punktów w wymaganiach, tym większą szansę sobie stworzysz na dostanie wymarzonej pracy.

Jak napisać idealne CV, które załatwi Ci pracę - 2

Wysiłek jaki włożysz w stworzenie profesjonalnego CV z pewnością się opłaci

Idealne CV – dobrze opisz swoje doświadczenie

Twojemu potencjalnemu pracodawcy najbardziej zależy na Twoim doświadczeniu, dlatego też na tej części powinieneś się najbardziej skoncentrować. Idealne CV wyróżniają dwa trendy w opisywaniu doświadczenia. Pierwsze, w którym wystarczy wymienić poprzedniego pracodawcę i rodzaj stanowiska. Drugie, które kładzie nacisk na konkretne dane i opis wykonywanych działań. Oczywiście wybranie drugiej opcji daje Ci większą szansę na zdobycie pracy. Jeśli aplikujesz na stanowisko kierownicze, opisz w kilku słowach, jakie do tej pory realizowałeś projekty, iloma ludźmi zarządzałeś w zespole i jakie masz osiągnięcia w swojej branży. Pozwoli to rekruterom na lepsze poznanie Ciebie, a przede wszystkim pokaże Twoje mocne strony.

Mów językiem atrakcyjnym dla pracodawcy

Wzory CV są bardzo uniwersalne, mogą być jedynie pewną wskazówką do napisania idealnego CV. Przekonanie potencjalnego pracodawcy poprzez kilka zdań jest bardzo trudnym zadaniem. Przeanalizuj ogłoszenie, znajdź w nim kluczowe słowa i na ich podstawie napisz swoje idealne CV. Jeśli pracodawca oczekuje umiejętności obsługi Excela, to nie pisz tylko, że znasz ten pakiet. Przedstaw, co naprawdę potrafisz w nim zrobić. Jeśli pracodawca oczekuje znajomości pewnych narzędzi do obliczeń statystycznych, to napisz, na jakich narzędziach pracowałeś do tej pory. Mówienie do niego jego językiem, a nawet dopowiadanie pewnych rzeczy, pozwoli mu na lepsze poznanie Ciebie.

Wyrzuć z idealnego CV zbędne informacje

Wzory CV zawsze podają informację, które wręcz należy umieścić w idealnym CV, ale Ty nie do końca musisz się z tym zgadzać. Zastanów się, czy informacja o miejscu Twojego urodzenia jest potrzebna Twojemu pracodawcy. Na pewno powiesz, że nie, a skoro nie, to po co ją umieszczać w aplikacji na dane stanowisko? Idealne CV zawiera tylko ważne i bardzo potrzebne informacje, które ściśle są związane z ofertą pracy, dlatego też zrezygnuj z pisania swojego obywatelstwa, stanu cywilnego i nazwiska panieńskiego, dzięki temu zdobędziesz więcej miejsca na potrzebne dane.

Wzory CV są idealnym początkiem do zbudowania doskonałej aplikacji na dane stanowisko pracy. Ich drobna modyfikacja i dostosowanie do oferty pozwoli Ci na zdobycie wymarzonej pracy. Bądź wiarygodny i atrakcyjny a szybko zdobędziesz klucz do kariery.

Shares
Share This