Dorosłość nierozerwalnie wiąże się z pracą, a jeszcze wcześniej z jej poszukiwaniem. W swoim dorosłym życiu na pewno wysłałeś już całą masę CV, na które nigdy nie dostałeś odpowiedzi. Zapewne często myślisz, że Twoje kwalifikacje są zbyt małe, że masz niewystarczające doświadczenie. Oczywiście, że może być w tym trochę prawdy, jednak wiesz, co najczęściej skreśla Twoją kandydaturę? Kiepskie CV i list motywacyjny. Napisanie dobrego CV jest nie lada wyzwaniem, ale jeśli zależy Ci na dobrej pracy, powinieneś posiąść wiedzę, dzięki której zdobędziesz wiele zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.

Czy korzystać z gotowych wzorów CV do pobrania z Internetu?

Jak najbardziej, ale należy robić to z rozsądkiem. Gotowe CV do pobrania są po to, żeby z nich skorzystać i wycisnąć jak najwięcej informacji, jednak trzeba to wykonać starannie. Niechlujne podmienienie danych na swoje jest często spotykanym błędem. Pracodawcy takich CV dostają tysiące, zawsze wszystkie lądują w koszu. Jeśli chcesz zdobyć dobrą pracę musisz wyróżnić się już na samym początku. Twoim głównym celem powinno być zdobycie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Zdobędziesz je, jeśli rekruterom spodoba się Twoje CV i list motywacyjny.

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

Dokumenty aplikacyjne powinny spełniać trzy funkcje: zostać przeczytane w całości, powinny zainteresować i zachęcić do kontaktu z Tobą. Poszukaj w Internecie CV do pobrania, na którym możesz się wzorować. Jednak wzorować w tym przypadku jest słowem kluczem. Takie gotowe CV do pobrania nadadzą Ci pewną strukturę poprawnie wykonanego dokumentu, a to, czy trafi on do Twojego potencjalnego pracodawcy, zależy tylko od Ciebie. Starannie dopasuj do schematu swoje dane, Twoje wykształcenie, a przede wszystkim doświadczenie. Są one najważniejszymi punktami. Nigdy nie koloryzuj tego, co wypisujesz w dokumentach, profesjonalny rekruter szybko zweryfikuje podane przez Ciebie dane.

CV do pobrania, które trafi w Twojego pracodawcę - 2

Napisanie dobrego CV to dopiero połowa sukcesu. Ważne, by Twoj CV trafiło do odpowiedniego rekrutera

Jak wysłać CV, żeby trafiło do właściwej osoby?

Napisanie dobrego CV jest połową sukcesu. Jeśli wysyłasz je w odpowiedzi na konkretną ofertę to masz ułatwione zadanie. W takich ofertach zawsze podany jest mail lub adres, na który należy dostarczyć dokumenty aplikacyjne. A co, jeśli chcesz wysłać swoją aplikację do firmy, która nie zamieściła ogłoszenia o zatrudnieniu na danym stanowisku? Przeanalizuj wszystkie informacje na temat firmy, do której chcesz wysłać swoje zgłoszenie. Poszukaj osoby odpowiedzialnej za rekrutację, duże firmy takie informacje bardzo często podają na swoich oficjalnych stronach internetowych. Jeśli jednak nie znalazłeś tam tej informacji poszukaj w mediach społecznościowych. Bardzo często rekruterzy udostępniają posty związane z ofertami pracy – na pewno znajdziesz tam pomocne wskazówki. Możesz również zadzwonić do sekretariatu firmy i wprost zapytać do kogo należy wysłać swoją aplikację. Wysłanie CV do odpowiedniej osoby jest podstawową rzeczą. Jeśli Twoje dokumenty trafią w nieodpowiednie ręce, to Twoja aplikacja nigdy nie zostanie rozpatrzona. Niezależnie od tego, czy pieczołowicie pracowałeś nad swoim oryginalnym CV, czy skorzystałeś z CV do pobrania i jedynie je zmodyfikowałeś, na pewno zależy Ci na jakiejś informacji zwrotnej. Możesz zadzwonić do osoby odpowiedzialnej za rekrutację i zapytać, czy CV dotarło tam gdzie powinno, ale zrób to tylko raz, w innym wypadku potraktują Cię jak osobę w gorącej wodzie kąpaną, a nikt nie chce mieć takiego pracownika.

Poszukiwanie pracy często jest frustrującym zajęciem. Jeśli popełnisz mało błędów na samym początku tej drogi, szybko zbierzesz z tego powodu profity. Najpierw przygotuj CV, niech jest takie, z którego będziesz zadowolony. Śmiało korzystaj z gotowych wzorów CV do pobrania, nadadzą Ci odpowiedniej struktury i estetyki. Jednak tylko od Ciebie zależy, jaka treść się w nim znajdzie. CV ma Cię sprzedać jako doskonałego specjalistę, nie opowiadaj w nim bajek, tylko stań się profesjonalistą swojej branży, dzięki temu szybko znajdziesz pracę, która w pełni Cię usatysfakcjonuje.

Shares
Share This