Spotkanie z rekruterem tuż, tuż. Od kilku dni powtarzasz wypracowane odpowiedzi na jego pytania, skompletowałeś też odpowiedni na tę okazję strój. Nie zapomnij o przedmiotach, które zabierzesz ze sobą na rozmowę. Dzięki nim konfrontacja z rekruterem będzie łatwiejsza i zwiększą się twoje szanse na zdobycie wymarzonej posady.

Co prawda swoje CV wysłałeś pracodawcy już na początku procesu rekrutacyjnego, jednak dobrze na spotkanie z rekruterem zabrać jego dodatkowy egzemplarz. By wywrzeć jak najlepsze wrażenie na rozmówcy, dokumenty aplikacyjne schowaj do teczki. Dzięki temu sprawisz wrażenie osoby schludnej i solidnej.

Certyfikaty

Na spotkanie z rekruterem zabierz certyfikaty, które są potwierdzeniem twoich umiejętności – zarówno te językowe, jak i dotyczące innych kompetencji.

Referencje

Do teczki z CV i certyfikatami włóż też referencje uzyskane od byłych pracodawców. Starannie przygotowany komplet dokumentów to doskonały sposób, by wyjść na dobrze zorganizowaną osobę.

Długopis i notes

Nie chodzi oczywiście byś podczas rozmowy z rekreterem nieustannie prowadził notatki i nie nawiązywał z nim kontaktu wzrokowego. Warto jednak robić drobne zapiski, którymi udowodnisz swoje zainteresowanie spotkaniem, jak i samą ofertą pracy. Na spotkanie z rekruterem zabierz czysty notes i sprawny długopis.

Telefon komórkowy

Na rozmowę kwalifikacyjną wart zabrać też telefon. Dzięki niemu skontaktujesz się z rekruterem w razie problemów z dotarciem na miejsce spotkania lub zapiszesz w nim numer do rozmówcy. W trakcie samej rozmowy należy jednak telefon wyłączyć. Dźwięk dzwonka czy wibracje działają nie tylko rozpraszająco, ale wyglądają też nieprofesjonalnie.

 

6. Co zabrać ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną?

Telefon może być Ci przydatny przed i po rozmowie kwalifikacyjnej. Pamiętaj jednak o wyłączeniu urządzenia na czas spotkania z rekruterem.

Co poza tym?

Wiedza o firmie

Prawdopodobieństwo, że podczas rozmowy zostaniesz zapytany o to co wiesz o danej firmie lub dlaczego chciałbyś w niej pracować jest bardzo wysokie. Dlatego ważne jest, by na spotkaniu pojawić się z odpowiednią wiedzą na temat pracodawcy. Będzie to najlepszym wyrazem zaangażowania w proces rekrutacji i szacunku wobec potencjalnego szefa.

Pozytywne nastawienie

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to wystarczający powód, by uwierzyć w swoją wiedzę i umiejętności. Dlatego nawet jeśli spotkanie z rekruterem jest dla ciebie stresujące i nie wierzysz, że sobie na nim poradzisz – myśl pozytywnie i nie okazuj towarzyszącego ci napięcia. Uśmiechaj się i sprawiaj wrażenie osoby komunikatywnej.

 

Jak W 30 Dni Znaleźć Pracę Swoich Marzeń

Nigdzie wcześniej nie publikowany poradnik przygotowany przez specjalistów, który Krok Po Kroku pokazuje „Jak W 30 Dni Znaleźć Pracę Swoich Marzeń” i sprawić, aby to firmy starały się o Ciebie, a nie na odwrót!

Gratuluje wyboru :) W ciągu kilku minut otrzymasz na swoją skrzynkę pierwszą wiadomość.

Shares
Share This