Spotkanie z rekruterem tuż, tuż. Od kilku dni powtarzasz wypracowane odpowiedzi na jego pytania, skompletowałeś też odpowiedni na tę okazję strój. Nie zapomnij o przedmiotach, które zabierzesz ze sobą na rozmowę. Dzięki nim konfrontacja z rekruterem będzie łatwiejsza i zwiększą się twoje szanse na zdobycie wymarzonej posady.

Co prawda swoje CV wysłałeś pracodawcy już na początku procesu rekrutacyjnego, jednak dobrze na spotkanie z rekruterem zabrać jego dodatkowy egzemplarz. By wywrzeć jak najlepsze wrażenie na rozmówcy, dokumenty aplikacyjne schowaj do teczki. Dzięki temu sprawisz wrażenie osoby schludnej i solidnej.

CV nie musi być nudne 🙂 Sprawdź moje propozycje.

Certyfikaty

Na spotkanie z rekruterem zabierz certyfikaty, które są potwierdzeniem twoich umiejętności – zarówno te językowe, jak i dotyczące innych kompetencji.

Referencje

Do teczki z CV i certyfikatami włóż też referencje uzyskane od byłych pracodawców. Starannie przygotowany komplet dokumentów to doskonały sposób, by wyjść na dobrze zorganizowaną osobę.

Długopis i notes

Nie chodzi oczywiście byś podczas rozmowy z rekreterem nieustannie prowadził notatki i nie nawiązywał z nim kontaktu wzrokowego. Warto jednak robić drobne zapiski, którymi udowodnisz swoje zainteresowanie spotkaniem, jak i samą ofertą pracy. Na spotkanie z rekruterem zabierz czysty notes i sprawny długopis.

Telefon komórkowy

Na rozmowę kwalifikacyjną wart zabrać też telefon. Dzięki niemu skontaktujesz się z rekruterem w razie problemów z dotarciem na miejsce spotkania lub zapiszesz w nim numer do rozmówcy. W trakcie samej rozmowy należy jednak telefon wyłączyć. Dźwięk dzwonka czy wibracje działają nie tylko rozpraszająco, ale wyglądają też nieprofesjonalnie.

 

Co zabrać ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną? - 2

Telefon może być Ci przydatny przed i po rozmowie kwalifikacyjnej. Pamiętaj jednak o wyłączeniu urządzenia na czas spotkania z rekruterem.

Co poza tym?

Wiedza o firmie

Prawdopodobieństwo, że podczas rozmowy zostaniesz zapytany o to co wiesz o danej firmie lub dlaczego chciałbyś w niej pracować jest bardzo wysokie. Dlatego ważne jest, by na spotkaniu pojawić się z odpowiednią wiedzą na temat pracodawcy. Będzie to najlepszym wyrazem zaangażowania w proces rekrutacji i szacunku wobec potencjalnego szefa.

Pozytywne nastawienie

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to wystarczający powód, by uwierzyć w swoją wiedzę i umiejętności. Dlatego nawet jeśli spotkanie z rekruterem jest dla ciebie stresujące i nie wierzysz, że sobie na nim poradzisz – myśl pozytywnie i nie okazuj towarzyszącego ci napięcia. Uśmiechaj się i sprawiaj wrażenie osoby komunikatywnej.

 

Shares
Share This